Doğru Yapılmaz ise Nelerle Karşılaşırız

Yüksek fatura şoku yaşamayın!

Başkalarının harcadığını ödemek zorunda kalmayın..

Tasarruf yapmak adına son derece iyi niyetiniz ile çıktığınız bu yolda kontrol edemediğiniz süreçler sizi son derece üzebilir. Öncelikle işi son derece basite alarak araştırmadan en ucuz veren yere yaptırmak  en büyük handikaptır. Sayaçların doğru çalışabilmesinin markayla bir miktar alakası olsa da asıl önemli olan doğru kurulum ve doğru çalışması için gerekli şartları hazırlamak oldukça önemlidir. Eğer doğru bir kurulum gerçekleştirerek gerekli testler yapılmamış ise yanlış olduğunun farkına varılması imkansızdır. Bu durumda komşular arasında telafisi mümkün olmayan haksızlıklar yaşanacaktır.

Hangi Durumlarda Isı Gider Paylaşımı yaptırmamalıyız.?

Her ne kadar kanuni zorunlulukta olsa eğer binamızda katlar arasında izolasyon yoksa ısınan hava yükseleceği için üs kattaki komşumuzu ısıtacaktır. Bu durumda ortak paylaşım yerine böyle bir sisteme geçilmesi ciddi bir şekilde hak ihlallerine sebep olacaktır. Çünkü siz daha iyi ısınmak için peteklerinizdeki termostatik radyatör vanası (TRV) nı açtığınızda üst kattaki komşunuz daha çok ısındığı için kapayacak ve onun ödemesi gereken enerji faturasını siz ödemek zorunda kalacaksınız ve huzursuz olacaksınız.

Genelde karşılaşılan bir diğer problem binayı yapan müteahhit ruhsat alabilmek için piyasada bulabildiği en ucuz ve kalitesiz  M-bus özelliği bile olmayan ısı sayaçlarını takmaktadır. Bu şekilde işletilmesi  zaten zor olan bu sistemin içinden yöneticinin çıkması mümkün değildir. Bir de bunun üzerine tesisattaki inşaat artıkları eklenirse bazı sayaçlar hemen arızalanacaktır ve sistemin doğru işletilmesi mümkün olmayacaktır. Böyle bir durumda bizden bir danışmanlık hizmeti alırsanız sizlere en iyi çözümü üretebiliriz. Doğru yapılmamış iş bizim için iş değildir. 

Hiç etiket bulunamadı.

İlgili Diğer Yazılar

error: