Kurulum1

  1. Eğer kurulum yapılacak yer yeni bir inşaat ise kalorimetreler takılmadan önce,tesisatta inşaat artığı kalmaması için  tesisatın tazyikli su ile çok iyi temizlenmesi gerekir.
  2. Tüm kalorimetrelerin ve sensörlerin doğru takılıp takılmadığı kontrol edilir.
  3. Varsa boş dairelerde min-max yakma testleri yapılır.Bu  test sensörlerin doğru bağlanıp bağlanmadığı,tesisatta ve sayaçlarda herhangi bir problem olup olmadığı konusunda net bilgiler oluşturmaktadır. Karşılaştırmalar yapılarak benzer dairelerin tüketiminin birbirine yakın olup olmadığı kontrol edilir.
  4. Daha sonraki herhangi bir itiraz durumunda bu karakteristiğe bakarak doğru sonuca ulaşılabilir.
  5. Çünkü bu okuma kazanın belli ısı değerlerinde dairelerin maksimum harcamasını vermektedir. Gelecekte  harcama değeri bu değeri aşıyor ise arızadan şüphelenmek gerekir ve sayacın değiştirilmesi gerekir.
  6. Öte yandan kanunen belirlenen oda sıcaklığının 15 derecenin altına düşmemesi için sarfedilen enerji miktarı saptanmalıdır.Buda bize minimum sarfiyat miktarını gösterecek olup bunun altında sarfeden daire belirlenebilmelidir.

 

Aa Enerji hizmet verdiği binalarda mevcut tesisat üzerinde bulunan sayaçların (kalorimetre / ısı sayaçları / sıcak su sayaçları) okunması ve raporlanması sırasında karşılaşılabilecek her türlü teknik arıza ve problemin tespitini yaparak bina yönetimi ile paylaşır. Mevcut bulunan cihazların değişimi / yenilenmesi konusunda bina yönetiminin talebi doğrultusunda hizmet verir

İlgili Diğer Yazılar

error: